Doporučujeme:

Vybírat můžete z publikací, které na vás čekají v knihovně, a které vás určitě potěší. Například knihy z dílny českého autora historických románů Vlastimila Vondrušky, našeho nejvydávanějšího autora, či nejpřekládanější knihy z pera autorky detektivek Agathy Christie. V neposlední řadě i z dalších zajímavých knižních novinek.

A které knihy naší knihovny mají přívlastek NEJ ?

Nejčtenější kniha Na dně  / autorka Rachel Caine rozehrává napínavý thriller o snaze matky ochránit sebe a své děti před všudepřítomným zlem.

Nejčtenější kniha s autorským pseudonymem  - Lakomec / slavný dramatik Jean-Baptiste Poquelin = Moliere  zachycuje v divadelní hře charakter chamtivého člověka.

Nejdelší název knihy Cesta světla dosud vyhledaná a i nadále vyhledávaná to jest promyšlené pátrání jak v blížícím se soumraku světa úspěšně šířit světlo rozumu, moudrost, po všech myslích všech lidí a po všech národech
/ autor J.A.Komenský. Dokument v původním latinském znění, který učitel národů vypracoval v Londýně pro britský parlament, je doplněn českým překladem.

Nejkratší název knihy - To / populární americký autor Stephen King líčí v sugestivním hororu nerovné utkání skupinky lidí z amerického maloměsta se zhmotnělým Zlem.

Nejstarší kniha - Epištoly Kutnohorské : Básně a epigramy / vydané v roce 1851, jejichž autorem je český básník, novinář a politik Karel Havlíček Borovský.

Nejtěžší kniha - Kronika lidstva : S výhledem do budoucnosti od Roberta Jungka / publikaci encyklopedického zaměření s 1247 stranami, doplněnou bohatou obrazovou dokumentací, sestavil německý vydavatel Bodo Harenberg.

Román Petrolejové lampy v mp3

Nahrávka: rok 2006

Režie: Jakub Doubrava

Čte: Rudolf Pellar

délka: 4 hodiny 23 minut

Je první díl zamýšlené tetralogie, kterou už autor bohužel nestihl dokončit. Osud románové hrdinky Štěpky Kiliánové a jejího muže Pavla Vejrycha je u nás znám především díky filmovému zpracování v režii Juraje Herze s mimořádnými hereckými výkony Ivy Janžurové a Petra Čepka.

Městská knihovna Jaroslava Havlíčka
514 01 JILEMNICE